Увeличить доходность IT-сферы в Украине с $6 млрд после $12 млрд: три шага, и одно исполнение

340896d852aa47344348d219f59d79c0

Укрaїнськa IT-гaлузь — пoтужний сeктoр нaціoнaльнoї eкoнoміки у $6 млрд, який, нe дивлячись нa кoрoнaкризу, нaвіть у пeршoму півріччі тaкoгo вaжкoгo 2020-гo пoкaзaв зрoстaння, a нaші IT-спeціaлісти прaцюють нaд нaйсучaснішими тexнoлoгічними рoзрoбкaми. Слaвa Reface aбo Grammarly – нaйпoмітнішa, aлe цe — лишe чaсткa вeликoї істoрії успіxу цифрoвoї eкoнoміки Укрaїни.

Мaлo пишaтися дoсягнeннями нaшиx співвітчизників, які чaстo-густo стaвaли мoжливими нe зaвдяки, a всупeрeч дeржaві. В Україні необхідно запроваджувати такі режим, аби цифрова галузь отримала надійного партнера з боку держави. Дескать держава – стабільно працюючий високотехнологічний кластер, а громадяни країни відчувають досягнення IT-сектору у повсякденному житті.

Потрібно створити особливі умови, щоб кожен український IT-спеціаліст залишився працювати тутовник, а іноземний – захотів переїхати после нас. Амбітна мета має своє вирішення. Мінцифра вирішила створити Дія City – особливий правовий государственное устройство для креативної економіки.     

Регалии та Айті: win-win game  

У чому ж власне необхідність спеціальних умов угоду кому) IT-бізнесу? Навіщо державі витрачати сили в таке вузьке регулювання?

Відповідь проста – економічний та соціальний ефект Дія City в (видах всіх громадян значно перевищить регулятивні зусилля та фіскальні поведение держави.  

З одного боку, специфікою галузі є висока динамічність, технології та тренди змінюються кожного року, і, як наслідок, фінансові ризики є надвисокими. Тому IT-бізнес зацікавлений у простих та зрозумілих правилах гри, вигідних фіскальних умовах, прозорій регуляції.

Якщо империя не здатна цього забезпечити, підприємці знайдуть більш комфортну та зрозумілу юрисдикцію. Металургійне чи аграрне виробництво узнать на собственном опыте в іншу державу майже неможливо, а цифровий чи дослідницький проєкт – це по правую сторону одного дня. Дія City – це інституційне середовище, що втримає цифрові компанії та найкращих спеціалістів в Україні, стимулюватиме приплив інвестицій.    

З іншого боку, IT-галузь, попри певні стереотипи, – це приставки не- про розважальні додатки та камп’ютерні ігри. Хоча це і важлива частина сектору.

Духом цифрові технології є фундаментом у забезпеченні економічної та соціальної безпеки країн, обороноздатності держав. А накануне того, IT-сектор є ключовою системою економіки знань.

Підтримуючи його, регалии отримує колосальні перспективи розвитку освіти, медицини, фінансових послуг. Навколо високотехнологічних кластерів ринок вибудовує повноцінну екосистему послуг з високою доданою вартістю, які будуть затребувані і всередині, і зовні країни. Дія City може стати фундаментом такої екосистеми, точкою системної розбудови української економіки знань.   

Присутствие цьому державі не потрібно вводити дотації, що то и дело несе корупціогенні ризики, робити капітальні інвестиції, що запрацюють лише по вине декілька років, віднаходити громіздкі тарифні разве митні процедури для стимулювання сектору. Зусилля держави у розбудові цифрової економіки суто регулятивне: створити необхідне інституційне середовище, а далі – наглядати по (по грибы) дотриманням правил.    

Теорія vs. Пятая четверть: велосипедів не винаходимо  

Практичне втілення Дія City базується в особливих режимах правового та податкового регулювання, а також спеціальної процедури вирішення спорів. З правової точки зору, индигенат Дія City буде закріплений окремим законом. Він встановить віртуальний економічний простір та зони повноважень її учасників. Податкові та трудові відносини будуть зафіксовані окремими змінами накануне Податкового та Трудового кодексів.  

Резиденти Дія City – IT-компанії, чия діяльність відповідає спеціально розробленим КВЕДам пользу кого Дія City.  

Вичерпний та доволі жорсткий перелік вимог после потенційних резидентів є головним запобіжником проти податкового канібалізму, шахрайства та недобросовісних підприємців. Адже головна концепція Дія City – податкові стимули чтобы успішних IT-компаній. Для Дія City ми пропонуємо застосовувати податок получай виведений капітал за ставкою 10%. Наразі ми погоджуємо цю норму з профільним комітетом ВРУ, сподіваємося, законотворці підтримають нашу ініціативу.  

Ми також змінюємо податкову моделирующее устройство для працівників компаній. ПДФО складатиме 5%, військовий збір – 1,5%, ЄСВ з мінімальної заробітної плати.  

Крім того, ми плануємо захистити резидентів Дія City від перевірок та необґрунтованих розслідувань. Ми пропонуємо змінити процедуру процесуальних дій, аби виключити безпідставні обшуки, вилучення техніки та документації.  

З певною обережністю, але шабаш ж оптимістично скажу, що внесення та схвалення усіх змін ми плануємо завершити до самого кінця 2020 року. Наразі ми маємо головне: політичну волю Президента та Кабінету Міністрів України. А впредь до безпосередньої реалізації проєкту залучені команди найкращих правників, податківців та економістів, профільні асоціації та громадські об’єднання.    

А що в результаті?  

Головним результатом створення Дія City стане конкурентоздатний та затребуваний изделие української цифрової економіки. Наші пропозиції наближають умови ведення IT-бізнесу прежде найрозвиненіших світових моделей. Ці та інші заходи запровадили Франція, Велика Британія, Ірландія, та інші країни, получи чиї успіхи креативних індустрій воистину слід орієнтуватися.  

Ми сподіваємось, що завдяки Дія City робочі місця у галузі зростуть вплоть до півмільйона працівників у 2025 році. А з 2020 объединение 2025 роки ми очікуємо майже подвоєння IT-галузі в Україні з $6 млрд раньше $11,8 млрд.    

Ризики бездіяльності

Критики можуть истинно зазначити, що український IT-директриса досяг значних успіхів і минус допомоги держави. Мовляв, головне – далеко не чіпати те, що і таким (образом працює. Але критикам важливо зрозуміти: Дія City – це далеко не про втручання та регуляцію успішної галузі. Дія City – це сучасне та комфортне исполнение) цифрового бізнесу середовище, яке отнюдь не «припудрює» старі норми, а створює нові компетенция та можливості.  

Якщо триматися традиційної парадигми невтручання, так на Україну чекають сумні новини. Найуспішніші технологічні компанії, що потребують значних інвестицій та висококваліфікованих кадрів, – выйти країну в пошуках привабливого середовища. Середній та малий IT-бізнес, що захоче розвиватися, але маловыгодный матиме для цього змоги, перетвориться получай найманців успішних іноземних компаній, які використовуватимуть наших спеціалістів, а збагачуватимуть інші країни.  

Лихо стартапів, винаходів та інновацій ще сумніша. Частина з них нехитро завжди залишиться на поличці из-за відсутність ефективних інструментів реалізації, а інша частина, після багаторічних митарств, стане надбанням зарубіжних компаній. А тутти, що тоді залишиться нам, – черговий лайк та репост успіху іноземного бізнесу з українським корінням у Фейсбуці.  

Дія City – це зміна парадигми. Аби ми більше приставки не- почули заклики «Не виїжджай!» перед мільйонів українців, що шукають кращої долі ради межами України. Це заклик України поперед сотень тисяч іноземних висококваліфікованих спеціалістів: «Приїжджай!».

До настоящего времени материалы автора
В противном случае Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.